NEJDE JEN O PRSA přednášky a edukace ve školách a jiných dalších organizacích

Naše sdružení pořádá již tradičně přednášky a edukace na středních školách v chomutovském okrese.

V dubnu 2022 se dvě naše nové členky Míša Lauková a Jitka Neugebauerová zúčastnily v Praze školení na edukátorky, které vedla známá lékařka MUDr. Skovajsová. Obě získaly oprávnění k edukacím a mohly tedy společně s Helenkou Vetýškovou rozšířit poskytování onkologické prevence v Chomutově a okolí. V kadaňské oblasti edukuje naše další členka Hanka Kalivodová.

V roce 2022 se uskutečnilo celkem přednášek a edukací na Střední průmyslové škole, na Střední zdravotnické škole a Obchodní akademii v Chomutově, přednášky proběhly také na Gymnáziu v Jirkově.

V roce 2023 jsme nově také edukovaly pro deváté třídy základních škol v Chomutově a velký úspěch měly tři přednášky a edukace pro chomutovské Kluby seniorů.

V únoru jsme měly možnost edukovat celý den v obchodním centru Chomutovka, kde se u našeho stánku zastavilo přes sedmdesát žen. V březnu naše ženy zavítaly na Babinec do Kalku, kde byla součástí programu také naše přednáška a edukace pro zúčastněné ženy. Opět jsme přednášely a edukovaly na chomutovských středních školách a velký úspěch měly přednášky s edukací pro seniory chomutovského Klubu seniorů. V červnu jsme uspořádaly přednášku s edukací pro klientky s handicapem duševního onemocnění chomutovského Klubu Esprit. Svůj edukační stánek jsme měly v září také na naší úspěšné turistické akci Šlapání pro Kapku.

Leave a comment