Příběhy

Výpovědi našich členů přibližují jejich vlastní zkušenost s nemocí

Hanka

“Můj příběh se odehrál již před 13 lety, v době zjištění dg. mi bylo 46 let . . .

"Tehdy jsem šla na preventivní prohlídku k ženskému lékaři. Doktorka mi při prohlídce našla v pravém prsu maličkou bulku, ale ubezpečila mě, že mám být klidná, že se jedná o tukovou bulku. Odešla jsem tedy domů, ale musela jsem na to stále myslet..."

Soňa

“Můj příběh začal v roce 2000. Až později jsem se dozvěděla, že dle statistiky nemálo nádorů v prsu najde ženě její partner. To se stalo i mně . . ."

Milena

"Před deseti lety jsem pocítila bolest v podpaží, která se stále stupňovala. Půl roku mě můj praktický lékař přesvědčoval, že je to psychické."

Miluška

” Z mammografu v r.2009 odcházím spokojená a s úsměvem. Stejně jako před dvěma roky, je vše v pořádku. Ani kontrolní ultrazvuk nic nenašel. Co víc si přát . . . ?

Zuzana

“První bulku v prsu mi našel v roce 2000 manžel. Velmi mě to zaskočilo, ale lékař, ke kterému jsem se hned objednala, mi sdělil, že jde o cystu, kterou má spousta žen. Tak jsem to dál nijak neřešila, jen jsem každé dva roky docházela na preventivní prohlídku . . ."

Dagmar

“Můj příběh začíná diagnózou oboustranný karcinom prsu, metastazovaný do skeletu a dutiny břišní. Prognóza velice nejistá. Po 14 dnech hospitalizace v nemocnici Na Homolce v Praze s 10 stránkovou propouštěcí zprávou jsem se vydala domů a rozhodla se nevylézat z postele . . ."