Hanka

Můj příběh se odehrál již před 13 lety, v době zjištění dg. mi bylo 46 let . . .

Tehdy jsem šla na preventivní prohlídku k ženskému lékaři. Doktorka mi při prohlídce našla v pravém prsu maličkou bulku, ale ubezpečila mě, že mám být klidná, že se jedná o tukovou bulku. Odešla jsem tedy domů, ale musela jsem na to stále myslet – ( moje matka také prodělala rakovinu prsu). Objednala jsem se tedy k jinému ženskému lékaři a ten mě poslal na mamografické vyšetřní a tam mi po zjištění bulky, ještě provedli sono prsu.

Doktorka na RTG mě ujišťovala, že se jedná o benigní útvar, mohu být v klidu, operovat to není třeba. Nevím proč, ale já jsem se stále nemohla smířit s tím, že tam ta bulka je. Objednala jsem se do prsní poradny . Paní doktorka v poradně se hrozně divila, proč jsem si nenechala bulku hned vyoperovat , že je to stoprocentní jistota. Do týdne jsem šla na operaci, doufala jsem, že to bude jen tuková bulka, ale nebyla. Výsledkem byl agresivní zhoubný nádor. Pak následovala radioterapie a chemoterapie zároveň se všemi nepříjemnými vedlejšími účinky. Dost těžké období na které nerada vzpomínám.

Jsem ale hrozně vděčná paní doktorce z prsní poradny a potom lékařům na onkologii za veškerou léčbu, péči a záchranu mého života.